شرکت لوله‌گستر اسفراین

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

گسترش همکاری وزارت نفت و لوله‌گستر اسفراین

مجری طرح احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حاشیه بازدید از شرکت لوله گستر اسفراین گفت: این شرکت برای واگذاری قرارداد تولید محصولات پروژه‌های جدید خود (ان. جی. ال) به مجتمع صنعتی لوله‌گستر اسفراین آمادگی دارد.

  • 1399/07/20 16:15

مالک قنواتی روز شنبه در حاشیه بازدید از شرکت لوله گستر اسفراین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این بازدید با هدف توان‌سنجی شرکت لوله‌گستر برای انعقاد قرارداد تولید محصولات جدید در این حوزه و گسترش همکاری با این شرکت صنعتی و توانمند داخلی انجام شده است.

وی با اشاره به تاکید بر حمایت مجموعه دولت و صنعت نفت از تولیدات داخلی افزود: به دنبال واگذاری تولید بزرگ‌ترین و حساسترین محصول خود در این حوزه به لوله‌گستر اسفراین هستیم تا بتوانیم هم دانش و هم توان فنی این شرکت صنعتی را به سطحی برسانیم که بتواند لوله‌های با سایز ۱۶ اینچ و با کاربرد در مناطق نفت ترش کشور تولید کند.

مجری طرح احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بیان کرد: لوله‌گستر اسفراین از شرکت‌های توانمند داخلی با پیشینه خوب و در فهرست سازندگان مجاز وزارت نفت است که پیش از این نیز محصولاتی با استاندارهای این شرکت در مجموعه وزارت نفت مورد استفاده قرار گرفته است.

قنواتی با با بیان اینکه هم اکنون نیز با لوله‌گستر اسفراین قراردادهایی در حال اجرا داریم، اشاره کرد: خواهان گسترش این همکاری‌ها در حوزه تولید محصولات جدید هستیم.

شرکت لوله گستر اسفراین از شرکت‌های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و تنها تولیدکننده انواع لوله‌های جداری بدون درز مورد نیاز برای استخراج نفت است.

خریدار محصولات لوله‌گستر عمدتا شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت و شرکت‌های پیمانکار فعال در زمینه حفاری چاه‌های نفت هستند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن دو صنعت بزرگ فولاد و لوله‌گستر و صنایع پایین‌دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی به شمار می رود.