شرکت لوله‌گستر اسفراین

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

یژن زنگنه ، وزیر نفت از غرفه ایدرو و شرکت های تابعه در بیست ‌و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازدید کرد.

وزیر نفت در جمع رسانه ها با تاکید بر حمایت از ساخت داخل با تمرکز بر کالاهای اساسی مورد نیاز صنعت نفت یکی از نمونه های موفق فعال سازی ظرفیت های تولید داخل با حمایت وزارت نفت را کارخانه لوله گستر اسفراین برشمرد و گفت : در گدشته زمانی بود که به طور مثال کارخانه لوله سازی اسفراین برای ۲۰ هزار تن تقاضا به ما مراجعه می کرد اما الان ظرفیتهای تولیدی این کارخانه پر است و ما نیاز به ظرفیت‌های بیشتر داریم.

زنگنه با اشاره به سیاست‌های وزارت نفت برای حمایت از تولید کالاها و خدمات مهندسی مورد نیاز صنعت نفت، اظهار کرد: مهمترین رکن برای تقویت فناوری و بومی کردن فناوری ملی، شرکت‌های پیمانکار عمومی (GC) است که با اضافه و فعال شدن شرکت‌های اکتشاف و تولید (E&P) همه زیردست‌های آن‌ها هم فعال می‌شوند

زنگنه همچنین در بازدید از پاویون ایدرو در جریان فعالیتهای شرکت های تابعه در حوزه پیمانکاری عمومی و e& p قرار گرفت .

وی همچنین نمونه شیرهای سرچاهی با فشار کاری ۱۰۰۰۰psi و ۱۵۰۰۰psi(کامپوزیت بلاک) که به صورت تماما داخلی در مجتمع صنعتی اسفراین ساخته شده را مورد بازدید قرار داد و از نحوه تولید و محل کاربرد آنها در چاه های نفتی کسب اطلاع کرد.

فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وزیر نفت را در این بازدید همراهی می کرد.

حسن شیخ نیا معاون و عضو هیات عامل ایدرو بهمراه گروهی از مدیران مرتبط در این دیدار وزیر نفت را در جریان فعالیتهای این سازمان قرار دادند.

ایدرو به همراه شرکت های تابعه خود از جمله ، مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، شرکت های مدیریت طرح های صنعتی ، مجتمع صنعتی اسفراین ، لوله گستر اسفراین و توسعه صنایع نفت و گاز گسترش ایرانیان (ایدرواویل) و سازمان مدیریت صنعتی در این نمایشگاه (سالن ۸)حضور دارند.

بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی هر روزه از ساعت ۹ تا ۱۷ دایر است و ششم بهمن‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.

رکورد تولید در لوله‌گستر اسفراین شکسته شد

رکورد تولید در لوله‌گستر اسفراین شکسته شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت لوله‌گستر اسفراین گفت: این شرکت صنعتی با تولید ۱۵ هزار تن لوله‌های فولادی بدون درز مورد نیاز صنعت نفت در ۹ ماه امسال رکورد تولیدات خود را در چهار سال گذشته شکست.

مهندس مازیار زند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع تولیدات این شرکت در سال گذشته را حدود ۹ هزار و ۲۰۰ تن دانست و گفت: این میزان تولیدات در این بازه زمانی مشابه امسال با افزایش ۷۰ درصدی به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن در شرایط تحریم رسید.

وی افزود: پیش بینی می شود میزان تولیدات شرکت لوله گستر تا پایان سال افزایش چشمگیری داشته باشد و رکورد تولیدات این شرکت صنعتی از ابتدای راه اندازی تا کنون شکسته شود.

مدیر عامل شرکت لوله گستر اسفراین افزود : قراردادهایی جدید برای تولید لوله های جداری و جریانی فولادی بدون درز مورد نیاز صنعت نفت در راه است و سفارش های خوبی برای سال آینده شرکت لوله گستر ثبت خواهد شد که ظرفیت تولید این شرکت صنعتی را به طور کامل پوشش خواهد داد.

زند با بیان‌ اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از چهار قرارداد با شرکتهای پیمانکار صنعت نفت در لوله گستر بسته و اجرا شده است افزود: اکنون با هشت شرکت پیمانکار شرکت نفت در حال مذاکره برای انعقاد قراردادهای جدید هستیم که تا هفته آینده نهایی خواهد شد.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در شرکت لوله گستر تا پایان امسال ۱۰ هزار تن به میزان تولیدات کنونی افزود خواهد شد که تحقق این میزان تولید گام بلندی در جهش تولید و شکستن  رکورد میزان تولیدات لوله گستر از ابتدای تاسیس تا کنون خواهد بود.

به گزارش ایرنا شرکت لوله گستر اسفراین از شرکت‌های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و تنها تولید کننده انواع لوله‌های جداری بدون درز مورد نیاز برای استخراج نفت است.

خریدار محصولات لوله گستر عمدتا شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت و شرکت‌های پیمانکار فعال در زمینه حفاری چاه‌های نفت است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن ۲ مجتمع بزرگ فولاد و لوله گستر و نیز صنایع پایین دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی به شمار می رود.

منبع:

https://www.irna.ir/news/84181067

مجری طرح احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در حاشیه بازدید از شرکت لوله گستر اسفراین گفت: این شرکت برای واگذاری قرارداد تولید محصولات پروژه‌های جدید خود (ان. جی. ال) به مجتمع صنعتی لوله‌گستر اسفراین آمادگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مالک قنواتی روز شنبه در حاشیه بازدید از شرکت لوله گستر اسفراین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این بازدید با هدف توان‌سنجی شرکت لوله‌گستر برای انعقاد قرارداد تولید محصولات جدید در این حوزه و گسترش همکاری با این شرکت صنعتی و توانمند داخلی انجام شده است.

وی با اشاره به تاکید بر حمایت مجموعه دولت و صنعت نفت از تولیدات داخلی افزود: به دنبال واگذاری تولید بزرگ‌ترین و حساسترین محصول خود در این حوزه به لوله‌گستر اسفراین هستیم تا بتوانیم هم دانش و هم توان فنی این شرکت صنعتی را به سطحی برسانیم که بتواند لوله‌های با سایز ۱۶ اینچ و با کاربرد در مناطق نفت ترش کشور تولید کند.

مجری طرح احداث ایستگاه‌های تقویت فشار گاز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بیان کرد: لوله‌گستر اسفراین از شرکت‌های توانمند داخلی با پیشینه خوب و در فهرست سازندگان مجاز وزارت نفت است که پیش از این نیز محصولاتی با استاندارهای این شرکت در مجموعه وزارت نفت مورد استفاده قرار گرفته است.

قنواتی با با بیان اینکه هم اکنون نیز با لوله‌گستر اسفراین قراردادهایی در حال اجرا داریم، اشاره کرد: خواهان گسترش این همکاری‌ها در حوزه تولید محصولات جدید هستیم.

شرکت لوله گستر اسفراین از شرکت‌های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و تنها تولیدکننده انواع لوله‌های جداری بدون درز مورد نیاز برای استخراج نفت است.

خریدار محصولات لوله‌گستر عمدتا شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت و شرکت‌های پیمانکار فعال در زمینه حفاری چاه‌های نفت هستند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن دو صنعت بزرگ فولاد و لوله‌گستر و صنایع پایین‌دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی به شمار می رود.

منبع:

Felezatonline.ir/s/16299

بجنورد – ایرنا – مدیرعامل شرکت صنعتی لوله‌گستر اسفراین گفت: برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه، دستگاه راهبردی تست لوله‌های جداری درون‌چاهی نفت، که فناوری آن در انحصار کشورهای پیشرفته بود، در این شرکت ساخته شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت لوله گستر اسفراین، مهندس مازیار زند روز چهارشنبه اظهار داشت: این دستگاه پیشرفته و هوشمند که توسط مهندسان ایرانی طراحی و ساخته شده، قادر به انجام تست مچالگی (Collapse Test) لوله های جداری در طیف وسیعی از ابعاد و گریدهای موجود مطابق با آخرین نسخه استاندارد بین المللی API۵CT است.

وی افزود: ساخت این دستگاه در داخل کشور علاوه بر قطع کامل وابستگی صنعت نفت به شرکت های خارجی در حوزه تست، موجب ارتقای رتبه فناوری ایران و شتاب بخشی به احداث و بهره برداری از چاه های نفت می شود.
مدیرعامل شرکت صنعتی لوله گستر گفت: نخستین نمونه تست شده با این دستگاه از لوله های تولیدی شرکت لوله گستر بود که این آزمون سختگیرانه آن با حضور، پشتیبانی و نظارت اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات و معاون مدیر فنی شرکت مناطق نفت خیز جنوب با موفقیت کامل انجام شد.
زند، تصریح کرد : انجام موفقیت آمیز این آزمون، محصولات شرکت لوله گستر اسفراین را در بالاترین سطح کیفی استاندارد بین المللی و در زمره لوله های (High Collapse) قرار داده است.

بر اساس اطلاعات دریافت شده،  پیش از این نمونه این دستگاه در داخل ایران وجود نداشته و عملیات تست لوله های جداری مورد استفاده در درون چاههای نفت، در خارج از کشور انجام می شده است.

به گزارش ایرنا شرکت لوله گستر اسفراین از شرکت‌های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و تنها تولید کننده انواع لوله‌های جداری بدون درز مورد نیاز برای استخراج نفت است.
خریدار محصولات لوله گستر عمدتاً شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت و شرکت‌های پیمانکار فعال در زمینه حفاری چاه‌های نفت هستند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن ۲ مجتمع بزرگ فولاد و لوله گستر و نیز صنایع پایین دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی به شمار می رود.

منبع:

www.irna.ir/news/84084370

رکورد تولید لوله های فولادی بدون درز صنعت نفت با ۷۰ درصد افزایش نسبت به کل تولید سال گذشته شکسته شد .

به گفته مدیر عامل واحد صنعتی لوله گستر اسفراین زیر مجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تا آذر ماه سال جاری بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن انواع لوله های بدون درز ( مانیسمان ) جداری و جریانی که در چاه ها و شبکه های انتقال نفت ، گاز و پتروشیمی کشور استفاده می‌شود به صورت ۱۰۰% داخلی و در شرایط تحریمی ساخته شده است که جهش تولیدی ۷۰ درصدی نسبت به میزان ۹۲۰۰ تن سال گذشته را شاهد بوده ایم .

مازیار زند افزود : با توجه به برنامه ریزی انجام شده در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تامین لوله های مورد نیاز صنایع نفت و انرژی کشور با جهش تولید کیفی و کمی به صورت تمام وقت در این واحد تولیدی در دست انجام است که در شرایط فعلی موجب صرفه جویی ارزی دهها میلیون یورویی شده است.

به گزارش ایدرو نیوز به نقل از روابط عمومی لوله گستر اسفراین ، زند افزایش حجم تولید، تعامل بیش از پیش با فعالان و مجریان صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی ، سرعت بخشی در انجام تعهدات و فعال سازی ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی کارخانه لوله گستر اسفراین را به منظور ادامه این روند در دستور کار این مجموعه اعلام کرد. همچنین مطابق برنامه معاونت بهره برداری ایدرو در سال جهش تولید حداقل رشد ۱۵۰ درصدی تولید لوله های فولادی مانیسمان را شاهد خواهیم بود.
واحد صنعتی لوله گستر اسفراین تابعه ایدرو و تنها تولید کننده لوله های بدون درز فولادی ۱۶- ۷ اینچ در کشور و منطقه است.

منبع:

http://idronews.ir/14947

دستگاه تست مُچالگی قادر به انجام آزمون (Collapse Test) لوله‌های جداری در طیف وسیعی از ابعاد و گریدهای موجود در آخرین نسخه استاندارد API۵CT می‌باشد؛ که با ایجاد شرایط شبیه‌سازی و اعمال فشـار واقـعی که ســازندِ چـاه به لــوله‌های جـداری وارد می‌کند زمینه‌ی بررسی و انجام تست لوله، در شرایط واقعی را در آزمایشگاه فراهم می‌کند.

افتخاری دیگر در شرکت لوله گستر اسفراین
 

مازیار زند، مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین در مراسم بهره‌برداری ازدستگاه تست مُچالگی گفت: این رخ داد بسیار مهم علاوه بر ارتقای رتبه فناوری ایران در ارتباط با انجام تست‌های پیشرفته، باعث سرعت بخشیدن به احداث و بهره‌برداری چاه‌های صنعت نفت و گاز و همچنین قطع کامل وابستگی صنعت نفت ایران به شرکت‌های خارجی در حوزه تست و مراحل آزمایشگاهی قبل از اجرا برای اخذ استانداردهای بین‌المللی و معتبر لازم را رقم میزند.

مازیار-زند

زند در ادامه افزود که این دستگاه پیشرفته و هوشمند قادر به انجام آزمون تست مُچـالگی (Collapse Test) لوله‌های جداری در طیف وسیعی از ابعاد و گریدهای موجود در آخرین نسخه استاندارد API۵CT می‌باشد؛ که با ایجاد شرایط شبیه‌سازی و اعمال فشـار واقـعی که ســازندِ چـاه به لــوله‌های جـداری وارد می‌کند زمینه‌ی بررسی و انجام تست لوله، در شرایط واقعی را در آزمایشگاه فراهم می‌کند.

 وی خاطرنشان کرد فشار بسیار زیادی در اعماق چندهزار متری درون چاه‌های نفت و گاز به دیواره‌ی لوله‌های فـولادی جداری وارد می‌شود که با بکارگیری دستگاه ساخته شده این شرکت، قابلیت شبیه‌سازی آزمایشگاهی این شرایط پیچیده و فشار اعمالی، برای نخستین بار در خاورمیانه فراهم شده است.

مهندس زند در پایان یادآور شد که با افتخار اعلام میکنیم نخستین نمونه تست شده در این آزمون پیشرفته از لوله‌های تولید شده‌ی همین شرکت بوده و نتیجه‌ی این آزمون سختگیرانه که در حضور و با پشتیبـانی و نظارت اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات و معاونت مدیر فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با موفقیتِ تمام تحت آزمایش قرار گرفت، محصولات تولیدی شـرکت لوله گستـــر اسفـــراین را در بالاترین سطح کیفی استانداردهای بین‌المللی و در زمره بهترین لوله‌های تحمل فشار بالا در فروپاشی (High collapse pressure) قرار داد و لازم به ذکر است در نمونه مورد آزمایش، فشاری که به کل بدنه لوله وارد شد، بیش از ده هزار تن بود که توسط سیستم‌های پیشرفته PLC در تمامی مراحل آزمون به‌صورت پیوسته ثبت گردید.

لوله‌های استاندارد تولیدی استفاده شده در این تست با قطر نامی ۵/۸-۹ اینچ با گرید فولادی L۸۰-۱ بوده که از گروه پرکاربردترین لوله‌های مصرفی در صنایع نفت و گاز جهـان است و هم اکنون نیز شرکت لـوله گستر اسفراین با تایید شدن موفق این آزمایش سختگیرانه، تنها تولیدکننده لوله جداری فوق استاندارد با کیفیتی فراتر از نمونه‌های مشابه ساخته شده اروپایی در خاورمیانه است.

شرکت لـوله گستر اسفـراین از شرکت‌های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و تنها تولید‌کننده انواع لوله‌های جداری بدون درز مورد نیاز صنایع بالادستی با مورد مصرف استخراج نفت و گاز است و خریدار محصـولات شرکت لوله گستر اسفراین عمدتاً شرکت‌های تابعه شـرکت ملّی نفت و شرکت‌های پیمانکار فـعال در زمینه حفاری چاه‌های نفت و گاز هستند.

اسفراین در سال‌های اخیر با پیشرفت صنایع بزرگ خود تبدیل به یک قطب بزرگ صنعتی خراسـان شمالی شــده که طبــق گــزارش‌های واصــله با این جهش فناوری در شبیه‌سازی چــاه‌های نفــت وگاز در شـرکت لوله گستر اسفراین، حالا اسم این شهر نه تنها در جوامع صنعتی داخلی بلکه در محافل جهانی صنعت نفت و گاز نیز بر سر زبان‌ها افتاده است.

منبع:

www.gostaresh.news/64/147250

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیرعامل شرکت لوله گستر اسفراین در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: این رخداد بسیار مهم علاوه بر ارتقای رتبه فناوری ایران باعث سرعت بخشیدن به احداث و بهره برداری چاه های نفتی و همچنین قطع کامل وابستگی به شرکت های خارجی می شود.
زند افزود: بدین ترتیب، تولیدات این شرکت در بالاترین سطح کیفی استاندارد بین المللی و در زمره لوله های (High Collapse) قرار گرفت.
بدری، مدیر طراحی و ساخت شرکت لوله گستر اسفراین هم گفت: پیش از این فناوری تست مچالگی (Collapse Test)، فقط در انحصار کشور های پیشرفته بود و امروز مطابق با آخرین نسخه استاندارد بین المللی API۵C۳ در این شرکت به دست مهندسان هیدرولیک، مکانیک، ابزاردقیق و آی تی این مجتمع، طراحی و ساخته شد.
پیش از این، لوله های نفت تولید داخل به چین و کشور های اروپایی، ارسال می شد که هزینه های سنگینی بر دست ما می گذاشت.
دولت خواهی، مدیر مهندسی شرکت لوله گستر اسفراین نیز با بیان اینکه کارفرمای این طرح، شرکت مناطق نفت خیز جنوب است گفت: نمونه داخلی با هزینه ای معادل ۱۲ هزار دلار ساخته شده در حالی که برای ورود آن دست کم باید ۲۰۰ هزار دلار هزینه می شد.

منبع:

www.irinn.ir/fa/news/803306

 
 
مدیرعامل شرکت صنعتی لوله‌گستر اسفراین خبر داد:

ساخت نخستین دستگاه تست لوله‌ جداری در خاورمیانه

مدیرعامل شرکت صنعتی لوله‌گستر اسفراین گفت: برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه، دستگاه راهبردی تست لوله‌های جداری درون‌چاهی نفت، که فناوری آن در انحصار کشورهای پیشرفته بود، در این شرکت ساخته شد.

1399/08/01 11:41

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مازیار زند اظهار داشت: این دستگاه پیشرفته و هوشمند که توسط مهندسان ایرانی طراحی و ساخته شده، قادر به انجام تست مچالگی (Collapse Test) لوله‌های جداری در طیف وسیعی از ابعاد و گریدهای موجود مطابق با آخرین نسخه استاندارد بین المللی API۵CT است.

وی افزود: ساخت این دستگاه در داخل کشور علاوه بر قطع کامل وابستگی صنعت نفت به شرکت‌های خارجی در حوزه تست، موجب ارتقای رتبه فناوری ایران و شتاب بخشی به احداث و بهره‌برداری از چاه‌های نفت می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنعتی لوله‌گستر بیان کرد: نخستین نمونه تست شده با این دستگاه از لوله‌های تولیدی شرکت لوله گستر بود که این آزمون سختگیرانه آن با حضور، پشتیبانی و نظارت اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات و معاون مدیر فنی شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب با موفقیت کامل انجام شد.

زند، تصریح کرد : انجام موفقیت‌آمیز این آزمون، محصولات شرکت لوله‌گستر اسفراین را در بالاترین سطح کیفی استاندارد بین‌المللی و در زمره لوله‌های (High Collapse) قرار داده است.

بر اساس اطلاعات دریافت شده، پیش از این نمونه این دستگاه در داخل ایران وجود نداشته و عملیات تست لوله‌های جداری مورد استفاده در درون چاه‌های نفت، در خارج از کشور انجام می‌شده است.

شرکت لوله‌گستر اسفراین از شرکت‌های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بوده و تنها تولیدکننده انواع لوله‌های جداری بدون درز مورد نیاز برای استخراج نفت است.

خریدار محصولات لوله‌گستر عمدتا شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت و شرکت‌های پیمانکار فعال در زمینه حفاری چاه‌های نفت هستند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن دو مجتمع بزرگ فولاد و لوله‌گستر و نیز صنایع پایین‌دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی به شمار می‌رود.

منبع:

http://tnews.ir/site/354a177657866

مازیار زند اظهارکرد: این دستگاه موجب سرعت بخشیدن به احداث و بهره وری چاه های نفتی و همچنین قطع کامل وابستگی به شرکت های خارجی در حوزه تست را رقم می زند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی این شرکت، وی افزود: این دستگاه پیشرفته و هوشمند قادر به انجام تست مچالگی (Collapse Test) لوله های جداری در طیف وسیعی از ابعاد و گریدهای موجود مطابق با آخرین نسخه استاندارد بین المللی API۵CT است.
زند ادامه داد: اولین نمونه تست شده در آزمون از لوله های تولید شده همین شرکت بوده که نتیجه موفقیت آمیز این آزمون سخت گیرانه، محصولات شرکت لوله گستر اسفراین را در بالاترین سطح کیفی استاندارد بین المللی و در زمره لوله های (High Collapse) قرار داده است.
منبع:

http://tnews.ir/news/2fc7177656586