شرکت لوله‌گستر اسفراین

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

اجرای طرح کیفی یکپارچه‌سازی فنی لوله‌های نفت

در راستای افزایش تولید و‌کاهش ضایعات محقق شد؛

اجرای طرح کیفی یکپارچه‌سازی فنی لوله‌های نفت

طرح کیفی یکپارچه‌سازی فنی لوله‌های نفت، طی تفاهم‌نامه  لوله‌گستر اسفراین و مناطق نفت‌خیز جنوب اجرایی می شود.

این طرح که در دومین روز از بیست وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی توسط  مازیارزند مدیرعامل شرکت”لوله‌گستر اسفراین” و علیرضادانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به امضا رسید، برای پاسخگویی به نیازهای صنایع نفت ایران در بخش تامین لوله‌های کینگ طراحی و تدوین شده است .

مدیر عامل شرکت لوله‌گستر اسفراین از مهم‌ترین دستاوردهای اجرای این طرح به  افزایش ظرفیت تولید، کاهش ضایعات و ارتقاء شرایط کیفی تولید این کالای استراتژیک اشاره کرد.

مازیار زند همگن شدن فرایند‌های تکنیکی بازرسی، تولید لوله‌های خطوط انتقال (لاین پایپ) و یکسان سازی شاخصه‌های ارزیابی کیفی محصولات در سایزهای مختلف را از مهم‌ترین اقداماتی بیان کرد که با اجرای این طرح تحقق آن صورت می‌گیرد.

مدیرعامل تنها کارخانه تولید لوله‌های بزرگ نفتی جداری و جریانی  نبود تمرکز سفارش‌گذاری های خط تولید در اندازه‌ها و متغیر‌بودن آن را عاملی برای عدم دسترسی به بهره وری حداکثری توان ساخت این لوله‌های فولادی صنعت نفت دانست.

مهندس زند تحقق اجرای این طرح را در راستای اهداف مشترک مجموعه‌های تابعه وزارت نفت و وزارت صمت در پروژه‌های داخلی‌سازی لوله‌های فولادی بدون درز با ضریب بیشتری بیان کرد و افزود: ابلاغ آغاز رسمی این طرح، محصول هم افزایی بین بخشی و اعتماد وزارت نفت به سازندگان داخلی محصولات خواهد بود.

به گفته وی این توافق زمینه ساز تولید محصولاتی با سطح کیفی بالاتر از استاندارد‌های لازم نظیر API است.

واحد صنعتی “لوله گستر اسفراین” تابعه ایدرو و وزارت صمت و تنها سازنده لوله های بزرگ نفتی و شرکت مناطق نفت خیز جنوب، نیز از بزرگ ترین واحدهای تابعه وزارت نفت است که تولید و تامین بیش از ۶۰ درصد نفت کشور را در اختیار دارد.