شرکت لوله‌گستر اسفراین

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

طراحی شده توسط محمود سیفی | 4215 887 0915

اختصاص ۱۵درصد سرمایه اولیه صنایع به نوسازی

معاون نوسازی و بهره برداری ایدرو در حاشیه بازدید از کارخانه لوله‌گستر اسفراین و در نشست مشترک با هیات‌مدیره و مدیران این ‌کارخانه از ضرورت اختصاص ۱۵درصدی ارزش واحدهای صنعتی به فرایند نوسازی در یک چارچوب استاندارد خبر داد.

به گفته فرشاد مقیمی در کارخانه استراتژیک لوله‌گستر اسفراین با برآورد ارزش کل بیش از سی میلیون یورو به علاوه ۷۰میلیارد تومان ارزش در یک مسیر استاندارد باید سالانه معادل ۱۵درصد این سرمایه صرف نوسازی و روزآمد‌سازی مستمر شود.

وی تاکید کرد: اگر این اصل در تمامی صنایع رعایت شود نیاز به سرمایه گذاری‌های سنگین نوسازی و ارتقا نخواهد بود و جا افتادن آن در ادبیات موضوعی صنایع می‌تواند منجر به بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری‌ها برای نوسازی شود.

وی نوسازی تجهیزات را از مهم‌ترین بخشهای چرخه نوسازی در بنگاه ها برشمرد که سبب افزایش نرخ تولید محصول در واحد زمان و کاهش ضایعات می شود.

وی اظهار کرد: لوله گستر می تواند نمونه مناسب و پایلوت موفقی از فرایند دقیق نوسازی شود.

معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بر مواردی چون حضور صنایع در آوردگاههای تخصصی داخلی و خارجی ، ارتقای توانمندی سرمایه‌های انسانی، تصویر‌سازی مناسب در افکارعمومی جامعه،حرکت به سمت فناوری‌های به روز، شناسایی فرصت های مشترک در عرصه‌های دانش بنیان و توسعه بازارهای جدید به عنوان محورهای مهم فعالیت این مجموعه صنعتی بزرگ و موفق تاکید کرد.

مقیمی همچنین با قدردانی از تلاشهای انجام شده که منجر به ثبت رکوردهای تولید بیش از پیش بینی‌های اولیه شده خواستار استمرار و تثبیت این روند‌های مثبت شد .

در جریان این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت تولید انواع لوله های فولادی بدون درز نفتی از سوی مازیار زند مدیرعامل لوله گستر ارایه شد .

 مقیمی و هیات همراه همچنین از خطوط تولید کارخانه بازدید کردند.

 لوله گستر اسفراین تابعه ایدرو تنها تولید‌کننده لوله‌های جریانی و جداری نفت در سایزهای ۶ تا ۱۶ اینچ بعنوان کالای استراتژیک صنعت نفت در کشور می باشد.